Chop prōbuje: Syrki śniadaniowe

Tak żech sie ôstatnio1 myśloł, coby sam tego Chopa w kuchni trocha rozwinōńć2. A że niyrołz kupowołech cojsik do jedzynia, a potyn żech tego żałowoł, bo bōło niydobre, to żech prziszoł na tako idyja3, coby te rzeczy prōbować dlo Wołs4– ftojś sie musi poświyńcić. Dziyń zaczyno sie ôd śniołdania i bez to żech sie na poczōntek wziōn5 za syrki śniadaniowe.

Wybroł żech 4 nojbarzi ajnfachowe6, bez dodatkōw, niy spulchniane azotym, richtich7 normalne:

  • Goldessa Classic z Lidla,
  • Delikate klasyczny z Biedronki,
  • Łaciaty z Mlekpolu,
  • Twój smak z Piątnicy.

Mogecie sie zapytać, czamu sam niy ma taki popularnyj Philadelphii, a jo Wōm powiym, że po piyrsze je dużo droższoł ôd inkszych (miyndzy 4 a 5 zł), w smaku podobnoł je do tych testowanych, a do tego moł w składzie E410 i jo jōm bez to smola8.

Niy ma syrka z Hochlandu „Kanapkowy śmietankowy”, bo moł za kans9 dodatkowych składnikōw (mączka chleba świętojańskiego, aromaty, guma guar…) i niy ma tyż Bielucha ze Chełma, bo jego piyrszym składnikym je mlyko, a niy syr.

Mōgby sam być jeszcze „Mój ulubiony” z Wielunia, bo moł dobry skład i niy je nojgorszy w smaku, ale żech go niy znod w żodnym10 okolicznym sklepie.

Bierymy sie za robota:

Goldessa je produkowano we Niymcach, a cołoł reszta we Polsce. Syrek z Biedronki je robiōny bez firma Piątnica, ale rōżni sie trocha na plus ôd ichniego „Twojego smaku”. Cyna w Biedronce i Lidlu jest stałoł, a te inksze to mogōm kosztować od 2,19 aż do 4 zł w jakim małym sklepiku (Twój smak). Tyla na poczōntek, a tak to wyglōndo w zestawiyniu:

Syrek Cyna i wołga Skład Kōnsystyncja Smak Ocyna (1-5)
Goldessa Classic z Lidla 2,99 zł

200 g

49,7 % śmietanka, mleko odtłuszczone, sól, kultury bakterii mlekowej Trocha podchodzi wodōm, mocno krymowy. Dobrze sie smaruje. W smaku trocha nijaki. Niby czuć trocha syr, ale po takim produkcie bych sie spodziywoł wiyncyj. 2
Twój smak z Piątnicy od 2,19 zł

135 g

Serek śmietankowy (mleko pasteryzowane i śmietana), sól, białka mleka Mocno podchodzi wodōm i mo delikatne grudki. Dobrze sie smaruje. Dobrze czuć syr, niy za kwaśny i niy za słōny. Leko śmiytankowy. 4
Delikate klasyczny z Biedronki 2.99 zł

200g

Serek śmietankowy, sól, białka mleka. Średnio podchodzi wodōm, krymowy , dobrze sie smaruje i fajnie rozpuszczo w gymbie11. Delikatny, wyraźnie czuć syr, śmiytōnka tyż. Niy za słōny i niy za kwaśny. 4,5
Łaciaty z Mlekpolu od 2,59 zł

135 g

Serek śmietankowy,

białka mleka, sól.

Niy podchodzi wodōm, richtich krymowy i fajnie sie nim smaruje sznity12. Łagodny, wyraźnie czuć syr, nojbarzi śmiytōnkowy. Delikatnie słōny. 5

I tak to wyglōndo. Zawsze sie godało, że co z Niymiec, to lepsze, ale jak idzie o syr twarogowy, to Niymcy sōm jednak daleko do zadku.

Smacznego 🙂

1 ô=ło

2ō- samogłoska w wymowie między o i u

3pomysł

4Was

5wziąłem

6zwykłe

7naprawdę

8nie wracam na nią uwagi

9dużo

10żadnym

11ustach

12kanapki

Sam tyż mogecie mie znojś:
Kej lubicie ôbrŏzki
Sam znojdziesz moje filmy
Sam znojdziesz moje filmy
Jak lubisz ćwiyrkać, to sam wlyjź
Visit Us
Follow Me
Dastaniecie mejla ze nowymi receptami
RSS
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*