Napranoł rodzynka we szokolodzie (Ajerkoniakowopodobny napitek)

Niyftore1 bezuchy2 to sie naprōm3, żebych im zrobiōł ajerkōniak, a że joł4 niy lubia robić cołki5 czas tego samego, to co chwila mi sie trefiōm6 jake eksperymynty. Szokolada ze rumowym arōmatym i rodzynkami je idealno do maszkycynio7 i żech sie pomyśloł, żeby z tych składnikōw narychtować wariacja na tymat ajerkōniaku. Wyjszło idealne.

Co potrza?

gorść rodzynek

2 szokolady (deserowe abo mlyczne, abo jedna takoł, a drugo inkszoł)

1 szklōnka biołego rumu

1 szklōnka gorzołki8

6 żōłtek

100 g masła

1/4 szklōnku cukru

Joł to robia we blynderze, bo wtedy je nojmani9 roboty, ale kebyjście takego niy mieli, to mogecie w jaki misce sie to zrobić mikserym- yno uważejcie, żebyjście przi tym niy zamarasiyli10 całyj kuchni. Wtedy, przi miyszaniu z gorzołkōm, nojlepi przikryć miska, we wtoryj miksujecie, jakōm uciyraczkōm11. Prrr… zacznymy ôd12 poczōntku:

Nojlepi dziyń naprzōd13 zalyjcie rodzynki rumym i gorzołkōm, żeby fajnie sie nōm to przegryzło. Na drugi dziyń wciepcie do blyndera żōłtka ze cukrym, masło i go na chwila włōnczcie. Potyn przidzie tam ôzpuszczōnoł14 we kōmpieli wodnyj szokolada (we jaki misce nad gorkym ze wrzōntkym) i rodzynki wymiszane ze rumym i gorzołkōm. Nojprzōd nalyjcie yno trocha tego sznapsa15 i włōnczcie blynder, żeby sie nōm to wymiyszało, a potyn przidzie reszta rumu i gorzołki. I to cało filozofijoł16. Wlyjcie to do jaki srogi17 krauzy18 i dejcie19 do lodōwki, a niyskorzi20 już yno rozpusta… Smacznego 🙂

1niektóre

2goście

3zażyczyć sobie; ō- samogłoska w wymowie między o i u

4ja

5cały

6zdarzają

7łasuchowania

8wódki

9najmniej

10zabrudzili

11ścierka

12ô=ło

13wcześniej

14rozpuszczona

15alkoholu

16filozofia

17dużej

18słoika

19włóżcie

20później

Sam tyż mogecie mie znojś:
Kej lubicie ôbrŏzki
Sam znojdziesz moje filmy
Sam znojdziesz moje filmy
Jak lubisz ćwiyrkać, to sam wlyjź
Visit Us
Follow Me
Dastaniecie mejla ze nowymi receptami
RSS
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*