Edycja limitowano chipsōw ze Lidla

Chipsōw1 normalnie niy kupuja- chyba, że mōm jaki dziyń słabojści abo przidōm jake modziki na bezuch2 i jak im sie niy do czego do chrupania, to kit ze ôknōw mogōm powygryzać 😉

Marki Snack Day za bardzo niy znōm3 i żech sie pomyśloł, że jak majōm jako edycja limitowano, to je szansa, że bydōm dobre i idzie zaryzykować sprōbowanie. Co dobrego szło by pedzieć ô chipsach ze Lidla, to że niy majōm we składzie ôleju palmowego- u inkszych firmōw to sie jeszcze zdarzo- i niy ma tam we składzie żołdnych E, ani jaki inkszyj szkodliwyj chymii. Do modzikōw idzie cojsik takego zaryzykować.

Sweet Potato Chips- Spring Herbs and Parmesan. To chipsy ze batatōw, słodkich kartołfli4, a sam jako dodatki sōm zioła i parmezan.

100g za 4,99 zł. Tōnio5 to niy jest, ale za edycja limitowano i bataty to trza już zapłacić trocha wiyncyj. Batat je mało wyraźny we smaku i i trza by go jako przełōmać. Sam6 mioł to robić parmezan i zioła (pietruszka i koperek), ale o ile parmezan idzie wywōniać7 i trocha go czuć przi jedzyniu, to tych ziołōw prawie niy. Srogi8 plus za chrupkość, bo take frytki ze batatōw to nojczyńściyj sōm miynke, ale tyn smak to mie do kōńca niy przekōnoł. Czegojsik sam brakuje i wiyncyj jak 3 punkty na 5 bych im niy doł.

Extra Crunchy Crisps- Honey and Mustard Flavour. Chipsy ô smaku mostrichu/zynfu9 i miodu. W składzie tego miodu je yno 0,1 %, a do tego sōl, cuker, mlyko, gorczyca, cebula we proszku i- czego zabraknōńć niy mōgło- kartołfle 69 % i olyj 26 %.

125 g za 3,99 zł.

Fajnie wōniajōm, idzie tam wyczuć tego kartołfla- co niy we wszyjskich chipsach je normalne- wyraźne we smaku i fajnie pikantne. Niy wiym, skōnd we smaku czuć ôcet, ale bez to przipōminajōm trocha angelske chipsy. Jedna kōmratka ô nich pedziała: „nojprzōd czuć słodycz miodu, a potyn ôstrojść musztardy”. Idzie je dojś szybko wciōngnōńć i myśla, że to take mocne 4,5 na 5 punktōw. Te pó bych im wziōn za kōnzystyncja, bo niby fajnie chrupiōm, ale potyn sie niy rozpuszczajōm we gymbie, yno troszka sie zbijajōm w tako trocha twardszo masa. Mimo to bych je mōg zajś kedy kupić- keby niy te kalorie 😉

1ō- samogłoska w wymowie między o i u

2odwiedziny

3znam

4ziemniaków

5tanio

6tutaj

7wywąchać

8duży

9musztardy

Sam tyż mogecie mie znojś:
Kej lubicie ôbrŏzki
Sam znojdziesz moje filmy
Sam znojdziesz moje filmy
Jak lubisz ćwiyrkać, to sam wlyjź
Visit Us
Follow Me
Dastaniecie mejla ze nowymi receptami
RSS
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*